luni, 19 noiembrie 2007

S-A TERMINAT!!


"IN OCHII TAI, VAD MAREA, IN SUFLET E RABDAREA,
STELELE IMI ZAMBESC SI-MI SPUN CA TE IUBESC...
DAR CE FOLOS SA PLANG, CAND AL TAU SUFLET E DE GHEATA
SI AMINTIRILE SE STING INTR-UN NOR DE CEATA
VANTUL BATE LIN, LUNA IMI SOPTESTE:
TE-A PARASIT DE MULT, PE ALTA EL IUBESTE!..
SI-N OCHII TAI VAD MAREA, DAR E INTUNECATA...
TRISTA PRIVESC IUBIREA, IN VALURI SFARAMATA..."

Niciun comentariu: